preloader
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
Urząd Gminy Łączna

„Współpracuj z nami – rozwijają własną firmę” to hasło cyklu spotkań skierowanych do pracodawców i przedsiębiorców zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Skarżysku – Kamiennej oraz Urząd Gminy w Łącznej. Spotkanie odbyło się 29 stycznia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonej Górce. Uczestniczyli w nim: Starosta Skarżyski p. Jerzy Żmijewski ( patron honorowy), Wójt Gminy Łączna p. Romuald Kowaliński, Sekretarz Gminy p. Mirosław Kopytek, Dyrektor PUP w Skarżysku - Kamiennej p. Roman Białek, Koordynator Zespołu ds. Instrumentów Rynku Pracy p. Elżbieta Niewczas, pracownicy PUP w Skarżysku oraz przedsiębiorcy i pracodawcy z terenu naszej gminy.
W trakcie spotkania mowa była między innymi o formach wsparcia proponowanych przez urząd pracy, zasadach przyznawania środków w 2018 r., wspierania rozwoju zawodowego pracodawcy i pracowników w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego, Bazy Usług Rozwojowych oraz zmianach w zatrudnieniu cudzoziemców w roku 2018. Omówiono także zagadnienia związane z możliwościami uzyskania przez pracodawców dofinansowania do wynagrodzenia zatrudniających osoby niepełnosprawne.
Dyrektor Białek podkreślił, że w związku ze znacznie okrojonymi dotacjami na działalność statutową Urzędu Pracy w 2018r., środki na finansowanie robót publicznych zabezpieczone są jedynie na kontynuację i finansowanie już podpisanych umów z pracodawcą. Natomiast wolnych środków w tym zakresie w chwili obecnej Urząd Pracy w Skarżysku nie posiada.

Mapa gminy

Halo Łączna

szop

tvs logo bottom

akademia przedsiębiorczości

Akademia Przedsiębiorczości

bip

logotekstura bez tła

Kalendarz wydarzeń