preloader
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
Urząd Gminy Łączna

Objawienia Pańskie potocznie nazywane Świętem Trzech Króli to chrześcijańska uroczystość mająca uczcić objawienie się Boga człowiekowi, obecność Boga w historii człowieka, a także uzdolnienie człowieka do rozumowego poznania Boga. Symbolami święta jest historia opisana w Ewangelii Mateusza, według której Mędrcy ze Wschodu przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon Jezusowi. W darze przynoszą Dzieciątku Jezus: Złoto, Mirrę i Kadzidło. W wielu miastach i wsiach w Polsce dzień Objawienia Pańskiego świętowany jest przez Orszak Trzech Króli.
W naszej gminie już po raz kolejny przeszedł Orszak od Urzędu Gminy do Kościoła Parafialnego. Wśród zaproszonych gości byli: Starosta Skarżyski p. Jerzy Żmijewski, Członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego p. Bogusława Krawczyńska, Radny Powiatu Skarżyskiego p. Krzysztof Ligowski, Radni naszej gminy z Przewodniczącą p. Moniką Pająk, Wójt Gminy p. Romuald Kowaliński, sołtysi, pracownicy Urzędu Gminy, strażacy OSP i mieszkańcy. Przemarsz połączony był z jasełkami i wspólnym kolędowaniem. Po uroczystej Mszy Świętej w kościele w Łącznej odbył się już po raz piąty Przegląd Kolęd i Pastorałek. Organizatorem była radna p. Jolanta Żaczek i Koło Gospodyń Wiejskich „ Łącznianie”. Przedsięwzięcie objęli swoim patronatem Starosta Skarżyski oraz Wójt Gminy Łączna i lokalni sponsorzy. Oprócz solistów, uczniów ze szkół w Łącznej i Goździe w przeglądzie wzięły udział zespoły wokalne, zespoły ludowe i koła gospodyń wiejskich z powiatu skarżyskiego i kieleckiego.
Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali dyplomy, a dzieci dodatkowo słodkie upominki. Puchar od Starosty Skarżyskiego otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich „Zagórzanki”, a Członek Zarządu Powiatu p. Bogusława Krawczyńska przyznała wyróżnienie dla Koła Gospodyń Wiejskich z Gozdu. Nagrody Wójta Gminy otrzymali: Wiktoria Pedrycz, p. Szczepan Królikowski oraz KGW „Gozdowianki”. Po zakończeniu wszyscy uczestnicy zaproszeni byli na poczęstunek do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łącznej.