preloader
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
Urząd Gminy Łączna

Orszaki Trzech Króli odbyły się w tym roku pod hasłem "W jasełkach leży", które nawiązuje do 800. rocznicy pierwszych jasełek zapoczątkowanych przez św. Franciszka w Greccio we Włoszech. Przybycie z daleka pogańskich mędrców przypomina nam, że Jezus pragnie ukazać się wszystkim ludziom – niezależnie od koloru skóry, wieku, miejsca zamieszkania czy statusu społecznego. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, wszyscy możemy usłyszeć Jego wezwanie i wszyscy możemy wejść na drogę prowadzącą do Zbawienia.
Szczególną uwagę zwracamy w tym roku na żłóbek, nazywany dawniej jasłem, który swoją prostotą i skromnością zachęca nas do pochylenia się nad potrzebami drugiego człowieka.
Scenariusz tegorocznego powitania Trzech Króli i złożenia pokłonu Zbawicielowi w Kościele Parafialnym Św. Szymona i Judy Tadeusza w Łącznej przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich „Łącznianie”. Trzej mędrcy, obdarowując Jezusa złotem, kadzidłem i mirrą, chcieli w ten sposób okazać mu wielki szacunek i poddanie oraz podkreślić wyjątkowość ich spotkania z Dzieciątkiem.
W postacie św. Rodziny wcielili się jak co roku - przewodnicząca RG Monika Pająk i wiceprzewodniczący Andrzej Wisowaty. W rolę narratora wcielił się Wójt Gminy Romuald Kowaliński, głosem była Barbara Wykrota, Trzej Królowie : Michał Piwowar – Kacper, Edmund Wykrota – Melchior, Sławomir Litwiński – Baltazar. Gwiazdę Betlejemską niosła Anna Ledwójcik, chorągwie Orszaku: Grzegorz Pająk, Zbigniew Kwiatkowski, a chorągwie królewskie nieśli: Mieczysław Piwowar i Dariusz Kijewski.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Numery kont bankowych:

Opłata za śmieci: 

68 8520 0007 2003 0029 4018 0019

Pozostałe podatki: 

69 8520 0007 2003 0029 4018 0001

ZGK - opłata za wodę i ścieki: 

64 8520 0007 2003 3000 3091 0001

Wpłać podatek lub opłatę on-line

Projekty realizowane z Funduszy Europejskich

ue1

dofinansowanie polska

Dofinansowanie z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych.

infolinie pomoc

flaga ua

gis

Mapa gminy

tvs logo bottom

FPWS logo m

akademia przedsiębiorczości

Akademia Przedsiębiorczości

bip

logotekstura bez tła

czyste powietrze logo