preloader
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
Urząd Gminy Łączna

herb Łączna

 

W dniu 6 stycznia 2017r. po raz pierwszy w naszej Gminie spod Urzędu Gminy przeszedł do kościoła parafialnego orszak Trzech Króli. W przemarszu wzięli udział: radna Powiatu Skarżyskiego p. Bogusława Krawczyńska, radny Powiatu Skarżyskiego p. Krzysztof Ligowski, przewodnicząca Rady Gminy p. Monika Pająk, z-ca przewodniczącej p. Andrzej Wisowaty, radni, Wójt Gminy p. Romuald Kowaliński, sołtysi, pracownicy urzędu oraz mieszkańcy.
Po uroczystej Mszy św. uczestnicy pozostali w kościele na IV przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Łącznianie”z przewodniczącą Jolantą Żaczek, pod patronatem Starostwa Powiatowego w Skarżysku – Kamiennej oraz Gminy Łączna. Swoją obecnością zaszczycił nas już po raz kolejny Starosta Skarżyski p. Jerzy Żmijewski. W przeglądzie brały udział zespoły ludowe, Koła Gospodyń, indywidualni wykonawcy z powiatu skarżyskiego, starachowickiego i kieleckiego. Pomimo mrozu panującego na zewnątrz temperatura podczas przeglądu kolęd i pastorałek była bardzo wysoka. Każdy zespół starał się jak najlepiej zaprezentować. Konkurencja była duża, bo do udziału zgłosiło się 14 zespołów.
Zwycięzcą tegorocznego IV przeglądu kolęd i pastorałek zostało Koło Gospodyń Wiejskich „ Zagórzanki”. Nagrodę indywidualną od p. Starosty otrzymał chór kobiecy ze Skarżyska Kamiennej pod dyrekcja p. Szczepana Królikowskiego. Wyróżnienie Wójta Gminy Łączna p. Romualda Kowalińskiego otrzymały najmłodsze solistki : Stępień Paulina oraz Natalia Dąbrowa.
Po zakończeniu występów i wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy oraz goście zaproszeni byli na ciepły poczęstunek do Zespołu Szkół w Łącznej przygotowany przez KGW „Łącznianie” oraz „Aktywne kobiety”.

Numery kont bankowych:

Opłata za śmieci: 

68 8520 0007 2003 0029 4018 0019

Pozostałe podatki: 

69 8520 0007 2003 0029 4018 0001

ZGK - opłata za wodę i ścieki: 

64 8520 0007 2003 3000 3091 0001

Wpłać podatek lub opłatę on-line

Projekty realizowane z Funduszy Europejskich

ue1

dofinansowanie polska

Dofinansowanie z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych.

infolinie pomoc

flaga ua

gis

Mapa gminy

tvs logo bottom

FPWS logo m

akademia przedsiębiorczości

Akademia Przedsiębiorczości

bip

logotekstura bez tła

czyste powietrze logo